ETS POS

Talya Dökümanlar sitesinden
Admin (Mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 11:51, 10 Ekim 2014 tarihli sürüm (Sayfa oluşturdu, içeriği: '= Programa Giriş = Programa girerken kullanıcı kodu ve şifresi sorar; bunları doğru bir şekilde girmeniz yaterlidir. Eğer exe adı ETSPOS şeklinde düzen...')

(fark) ← Önceki hâli | en güncel halini göster (fark) | Sonraki hâli → (fark)
Atla: kullan, ara

Programa Giriş

Programa girerken kullanıcı kodu ve şifresi sorar; bunları doğru bir şekilde girmeniz yaterlidir. Eğer exe adı ETSPOS şeklinde düzenlenirse direk olarak POS ekranı açılır ve bu ekran kapatılınca program kapanır ; dolayısıyla POS kullanıcılarının başka ekranlara giriş yapması enegellenir. Kullanıcı tanımlarında eğer kullanıcının yetki seviyesi 5 in üstünde ise kasiyer yetkisine sahip olur. Eğer Çalışam parametrelerinde "Kasiyer Islemleri YetkiSeviye 5 ten Sonra"=1 olarak ayarlanırsa programda bir çok işlem kasiyer yetkisiyle yapılabilir hale gelir. Bu sayede garsonların kendilerine ait terminallerde işlem kabiliyetleri sınırlanmış olur.


Tanımlar ve Ayarlar

Programla ile ilgili ürün masa garson tanımları ile sipariş adisyon fatura çıktısı gibi bir çok ayar bu bölümden yapılır. Bu işlemlere POS sayfasındaki Opsiyonlar bölümünden ulaşılır. Eğer Kasiyer yetkisi yok ise bu bölüme geçiş yapılamaz.

Satış

Adisyonun açılmasından kaydedilmesine ve restoran içerisindeki tüm işlemlere ait detaylar bu bölümde anlatılmıştır.

Raporlar

Bu bölümde çalıştığımız güne veya istediğimiz tarih aralığına ait satış analizlerine, kasa değerlerine ulaşabilir ve rapor alabiliriz.